PELLEGRINA s Kinsky triem a přáteli

Vaše kurzy komorní hudby

Mnoho pozdravů z Českých Budějovic všem přátelům Pellegriny, kteří se tentokrát nemohli zúčastnit. Společné hraní jsme si užili a doufáme, že se k nám příště připojíte!

Kurz komorní hudby Pellegrina with the Kinsky Trio & Friends 2022 je již naplněn.
Pokud chcete, můžeme Vás však zařadit do seznamu náhradníků (waiting list) – prosíme napište nám na info@kinskytrio.cz. Vaši účast však nemůžeme bohužel garantovat. Děkujeme za pochopení.

 • Pellegrina 2022 – termín
  Termín příštího kurzu je 16.-24. července 2022.
 • Pellegrina 2021 je již minulostí
  Kurzy komorní hudby Pellegrina with the Kinsky Trio & Friends 2021 jsou již minulostí. 31 účastníků z 5 zemí a 9 lektorů připravilo na závěrečný koncert 17 různých skladeb, ale na konzervatoři v […]


Máte rádi komorní hudbu? Jste zapálení muzikanti a chcete si zahrát se špičkovými profesionálními hudebníky? Prožijte týden plný hudby a nevšedních zážitků se stejnými nadšenci z celého světa. Neváhejte a pojeďte s námi na KURZ KOMORNÍ HUDBY PELLEGRINA s Kinsky triem a jejich přáteli.

16.-24. července 2022 na Konzervatoři v Českých Budějovicích

 • pro amaterské i profesionální hráče na klavír, smyčcové a dechové nástroje, harfu, případně pro existující komorní soubory
 • každý hráč hraje ve dvou komorních souborech různého složení, tedy dvě různé skladby
 • repertoár je volen na základě požadavků účastníků a doporučení lektorů; je znám v dostatečném předstihu, aby se každý mohl připravit
 • intenzivní výuka probíhá pod vedením nebo i s aktivní účastí jednoho lektora v každém souboru
 • kurz probíhá v profesionálním prostředí Konzervatoře v Českých Budějovicích a je zakončen veřejným vystoupením všech souborů v koncertním sále
 • lektoři:

Kinsky Trio Prague:
Lucie Sedláková Hůlová
 – housle
Martin Sedlák – violoncello
Veronika Böhmová – klavír
a v případě více účastníků i další

KURZ KOMORNÍ HUDBY s Kinsky triem a jejich přáteli je týden naplněný hudbou, profesionální spoluprací se špičkovými lektory – zkušenými komorními hráči – a radostí z muzicírování se stejně smýšlejícími lidmi z celého světa. Kurz navazuje na úspěšné letní kurzy pořádané holandskou společností La Pellegrina v Bechyni a Českých Budějovicích již bezmála třicet let.

Projekt je určen zkušeným instrumentalistům. Vítáni jsou amatéři, poloprofesionálové i profesionálové, zkrátka všichni hudební nadšenci, kteří jsou pohotoví, přizpůsobiví, schopní hrát v souboru s ostatními hráči a jejichž technická úroveň dovoluje zahrát své party v předem určených skladbách. Předpokladem spokojenosti všech účastníků je předchozí zodpovědná příprava každého jednotlivce a technické zvládnutí svého partu před začátkem kurzu. Věk účastníků je neomezen. 

Českým a slovenským účastníkům nabízíme zvýhodněnou cenu kurzovného na vyžádání.

Podrobnosti a praktické informace o kurzech jsou dostupné na těchto webových stránkách převážně v angličtině. Máte-li jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat přímo na info@kinskytrio.cz.

Do českého jazyka je přeložena jen část těchto stránek. Přihláška i další důležité informace jsou k dispozici pouze v anglickém jazyce. Přihlašte se (log in) případně se nejprve zaregistrujte (pokud ještě nemáte uživatelské jméno a heslo), a v anglickém jazyce vyplňte přihlášku na kurzy Pellegrina! Těšíme se na Vás!