PELLEGRINA s Kinsky triem a přáteli

Vaše kurzy komorní hudby

Kurz komorní hudby Pellegrina with the Kinsky Trio & Friends 2024 je již naplněn.
Pokud chcete, můžeme Vás však zařadit do seznamu náhradníků (waiting list) – prosíme napište nám na info@kinskytrio.cz. Vaši účast však nemůžeme bohužel garantovat. Děkujeme za pochopení.

Arthur Huygens: »Again a fantastic week in a good and quiet atmosphere, both among the players and with the tutors. I will certainly return next year.«

Pellegrina 2023


  Máte rádi komorní hudbu? Jste zapálení muzikanti a chcete si zahrát se špičkovými profesionálními hudebníky? Prožijte týden plný hudby a nevšedních zážitků se stejnými nadšenci z celého světa. Neváhejte a pojeďte s námi na KURZ KOMORNÍ HUDBY PELLEGRINA s Kinsky triem a jejich přáteli.

  13.-21. července 2024 na Konzervatoři v Českých Budějovicích

  • pro amaterské i profesionální hráče na klavír, smyčcové a dechové nástroje, harfu, případně pro existující komorní soubory
  • každý hráč hraje ve dvou komorních souborech různého složení, tedy dvě různé skladby
  • repertoár je volen na základě požadavků účastníků a doporučení lektorů; je znám v dostatečném předstihu, aby se každý mohl připravit
  • intenzivní výuka probíhá pod vedením nebo i s aktivní účastí jednoho lektora v každém souboru
  • kurz probíhá v profesionálním prostředí Konzervatoře v Českých Budějovicích a je zakončen veřejným vystoupením všech souborů v koncertním sále
  • lektoři:

  Kinsky Trio Prague:
  Lucie Sedláková Hůlová
   – housle
  Martin Sedlák – violoncello
  Veronika Böhmová – klavír
  a v případě více účastníků i další

  KURZ KOMORNÍ HUDBY s Kinsky triem a jejich přáteli je týden naplněný hudbou, profesionální spoluprací se špičkovými lektory – zkušenými komorními hráči – a radostí z muzicírování se stejně smýšlejícími lidmi z celého světa. Kurz navazuje na úspěšné letní kurzy pořádané holandskou společností La Pellegrina v Bechyni a Českých Budějovicích již bezmála třicet let.

  Projekt je určen zkušeným instrumentalistům. Vítáni jsou amatéři, poloprofesionálové i profesionálové, zkrátka všichni hudební nadšenci, kteří jsou pohotoví, přizpůsobiví, schopní hrát v souboru s ostatními hráči a jejichž technická úroveň dovoluje zahrát své party v předem určených skladbách. Předpokladem spokojenosti všech účastníků je předchozí zodpovědná příprava každého jednotlivce a technické zvládnutí svého partu před začátkem kurzu. Věk účastníků není omezen. 

  Českým a slovenským účastníkům nabízíme zvýhodněnou cenu kurzovného na vyžádání.

  Podrobnosti a praktické informace o kurzech jsou dostupné na těchto webových stránkách převážně v angličtině. Máte-li jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat přímo na info@kinskytrio.cz.

  Do českého jazyka je přeložena jen část těchto stránek. Přihláška i další důležité informace jsou k dispozici pouze v anglickém jazyce. Přihlašte se (log in) případně se nejprve zaregistrujte (pokud ještě nemáte uživatelské jméno a heslo), a v anglickém jazyce vyplňte přihlášku na kurzy Pellegrina! Těšíme se na Vás!