PELLEGRINA s Kinsky triem a přáteli

Vaše kurzy komorní hudby

Kinsky Trio Prague -Kvíz


Máte rádi komorní hudbu? Jste zapálení muzikanti a chcete si zahrát se špičkovými profesionálními hudebníky? Prožijte týden plný hudby a nevšedních zážitků se stejnými nadšenci z celého světa. Neváhejte a pojeďte s námi na KURZ KOMORNÍ HUDBY PELLEGRINA s Kinsky triem a jejich přáteli.

17.-25. července 2021 na Konzervatoři v Českých Budějovicích

  • pro amaterské i profesionální hráče na klavír, smyčcové a dechové nástroje, harfu, případně pro existující komorní soubory
  • každý hráč hraje ve dvou komorních souborech různého složení, tedy dvě různé skladby
  • repertoár je volen na základě požadavků účastníků a doporučení lektorů; je znám v dostatečném předstihu, aby se každý mohl připravit
  • intenzivní výuka probíhá pod vedením nebo i s aktivní účastí jednoho lektora v každém souboru
  • kurz probíhá v profesionálním prostředí Konzervatoře v Českých Budějovicích a je zakončen veřejným vystoupením všech souborů v koncertním sále
  • lektoři:

Kinsky Trio Prague:
Lucie Sedláková Hůlová
 – housle
Martin Sedlák – violoncello
Veronika Böhmová – klavír
a
Ludmila Peterková – klarinet (In Modo Camerale)
Pavel Hůla  – housle (Kocianovo a Pražákovo kvarteto)
Jan Nykrýn – viola (Parnas Ensemble, Prague Symphony Orchestra)
Jitka Vlašánková – violoncello (Kvarteto Martinů)
v případě více účastníků i další

KURZ KOMORNÍ HUDBY s Kinsky triem a jejich přáteli je týden naplněný hudbou, profesionální spoluprací se špičkovými lektory – zkušenými komorními hráči – a radostí z muzicírování se stejně smýšlejícími lidmi z celého světa. Kurz navazuje na úspěšné letní kurzy pořádané holandskou společností La Pellegrina v Bechyni a Českých Budějovicích již bezmála třicet let.

Projekt je určen zkušeným instrumentalistům. Vítáni jsou amatéři, poloprofesionálové i profesionálové, zkrátka všichni hudební nadšenci, kteří jsou pohotoví, přizpůsobiví, schopní hrát v souboru s ostatními hráči a jejichž technická úroveň dovoluje zahrát své party v předem určených skladbách. Předpokladem spokojenosti všech účastníků je předchozí zodpovědná příprava každého jednotlivce a technické zvládnutí svého partu před začátkem kurzu. Věk účastníků je neomezen. 

Českým a slovenským účastníkům nabízíme zvýhodněnou cenu kurzovného na vyžádání.

Podrobnosti a praktické informace o kurzech jsou dostupné na těchto webových stránkách převážně v angličtině. Máte-li jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat přímo na info@kinskytrio.cz.

Do českého jazyka je přeložena jen část těchto stránek. Přihláška i další důležité informace jsou k dispozici pouze v anglickém jazyce. Přihlašte se (log in) případně se nejprve zaregistrujte (pokud ještě nemáte uživatelské jméno a heslo), a v anglickém jazyce vyplňte přihlášku na kurzy Pellegrina 2021! Těšíme se na Vás!

Kinsky Trio Prague – novoroční pozdrav